TYROLIT jest jednym z wiodących na światowych rynkach producentów narzędzi do szlifowania, cięcia, wiercenia i obciągania, jak również urządzeń dla przemysłu budowlanego.

Ta należąca do Grupy Swarovski rodzinna firma z siedzibą w Tyrolu, w miejscowości Schwaz, istnieje od 1919 roku i zatrudnia obecnie ponad 4.500 pracowników w 29 miejscach produkcyjnych w 11 krajach i na 5 kontynentach. TYROLIT wytwarza 80 000 różnych produktów w takich branżach, jak obróbka metali i narzędzi precyzyjnych, budownictwo i kamień – ceramika – szkło. Są one oferowane klientom na całym świecie przez ponad 37 przedsiębiorstw handlowych i dystrybutorów w 65 krajach. Produkty TYROLIT szlifują, tną i wiercą najrozmaitsze materiały o dowolnej twardości, z wykorzystaniem zaawansowanej technologii z Tyrolu. Eksperci z firmy TYROLIT są na całym świecie znani z umiejętności sprostania najróżniejszym wyzwaniom i są cenionymi partnerami przy projektowaniu nowych i innowacyjnych rozwiązań.


Rodzinna firma od 1919 roku

Jako członek dynamicznej Grupy Swarovski firma TYROLIT zachowuje niezależność, która umożliwia pomyślną realizację jej długoterminowych celów. W TYROLIT staramy się zainspirować zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne grupy docelowe i rozwijać uczciwą, opartą na partnerstwie, długofalową współpracę. W tym celu wciąż optymalizujemy jakość produktów oraz usług i na bieżąco dostosowujemy procesy biznesowe do zmieniających się potrzeb rynku. Inwestycje w badania i rozwój oraz w szkolenia i doskonalenie zawodowe naszych pracowników, jak również w usprawnienia technologiczne stanowią integralną częścią zarządzania przedsiębiorstwem w TYROLIT. Dzięki wdrożeniu globalnego zarządzania łańcuchem dostaw gwarantujemy terminowe dostawy dla klientów na całym świecie. Od 1919 roku zrównoważone wykorzystywanie zasobów, zapewnienie bezpiecznego środowiska pracy i zgodność z wymogami prawnymi przyczyniają się do pozytywnego rozwoju firmy.

TYROLIT zapewnia dziś swoim klientom ekonomiczne i ekologiczne rozwiązania w czterech obszarach działalności. Ponadto dzięki światowej sieci dystrybucji oraz zespołowi składającemu się z doświadczonych inżynierów ds. zastosowań TYROLIT oferuje najwyższą jakość usług.