TYROLIT jest jednym z wiodących na światowych rynkach producentów narzędzi do szlifowania, cięcia, wiercenia i obciągania, jak również urządzeń dla przemysłu budowlanego.

Ta należąca do Grupy Swarovski rodzinna firma z siedzibą w Tyrolu, w miejscowości Schwaz, istnieje od 1919 roku i zatrudnia obecnie ponad 4.300 pracowników w 26 miejscach produkcyjnych w 11 krajach i na 5 kontynentach. TYROLIT wytwarza 80 000 różnych produktów w takich branżach, jak obróbka metali i narzędzi precyzyjnych, budownictwo i kamień – ceramika – szkło. Są one oferowane klientom na całym świecie przez ponad 35 przedsiębiorstw handlowych i dystrybutorów w 65 krajach. Produkty TYROLIT szlifują, tną i wiercą najrozmaitsze materiały o dowolnej twardości, z wykorzystaniem zaawansowanej technologii z Tyrolu. Eksperci z firmy TYROLIT są na całym świecie znani z umiejętności sprostania najróżniejszym wyzwaniom i są cenionymi partnerami przy projektowaniu nowych i innowacyjnych rozwiązań.


Rodzinna firma od 1919 roku

Jako członek dynamicznej Grupy Swarovski firma TYROLIT zachowuje niezależność, która umożliwia pomyślną realizację jej długoterminowych celów. W TYROLIT staramy się zainspirować zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne grupy docelowe i rozwijać uczciwą, opartą na partnerstwie, długofalową współpracę. W tym celu wciąż optymalizujemy jakość produktów oraz usług i na bieżąco dostosowujemy procesy biznesowe do zmieniających się potrzeb rynku. Inwestycje w badania i rozwój oraz w szkolenia i doskonalenie zawodowe naszych pracowników, jak również w usprawnienia technologiczne stanowią integralną częścią zarządzania przedsiębiorstwem w TYROLIT. Dzięki wdrożeniu globalnego zarządzania łańcuchem dostaw gwarantujemy terminowe dostawy dla klientów na całym świecie. Od 1919 roku zrównoważone wykorzystywanie zasobów, zapewnienie bezpiecznego środowiska pracy i zgodność z wymogami prawnymi przyczyniają się do pozytywnego rozwoju firmy.

TYROLIT zapewnia dziś swoim klientom ekonomiczne i ekologiczne rozwiązania w czterech obszarach działalności. Ponadto dzięki światowej sieci dystrybucji oraz zespołowi składającemu się z doświadczonych inżynierów ds. zastosowań TYROLIT oferuje najwyższą jakość usług.

 

 

 

 

Metal | Narzędzia precyzyjne

TYROLIT produkuje zaawansowane technologicznie narzędzia do różnych zastosowań w przemyśle silników, przekładni oraz stalowym i oferuje rozwiązania dostosowane do specyficznych wymagań klienta.

Dowiedz się więcej

Handel specjalistyczny

Dzięki światowej sieci dystrybucji firma TYROLIT zapewnia w ramach działalności handlowej wsparcie marketingowe zorientowane w szczególny sposób na potrzeby klienta. Ponadto oferuje produkty Premium w trzech głównych obszarach – cięcie, szlifowanie i obróbka powierzchni.

Dowiedz się więcej

Budownictwo

W dziale budowy TYROLIT jest wiodącym dostawcą systemów do wiercenia, systemy, piły ścienne - i drutu, przecinarek jezdnych i obróbki powierzchni. Dla specjalnych projektów TYROLIT oferuje indywidualne kombinacje narzędzia i urządzenia.

Dowiedz się więcej

Kamień | Ceramika | Szkło

Produkowane przez TYROLIT indywidualnie dostosowywane narzędzia diamentowe i rozwiązania szlifierskie przeznaczone do cięcia, kalibrowania, polerowania oraz obciągania kamieni naturalnych i sztucznych, materiałów ceramicznych i szklanych spełniają najsurowsze wymagania klientów.

Dowiedz się więcej

Założone przez TYROLIT wysokie wymagania jakościowe w odniesieniu do produktów i usług oraz relacji z partnerami biznesowymi są głęboko zakorzenione w strategicznej koncepcji przedsiębiorstwa i znajdują odzwierciedlenie w naszej wizji, misji i zasadach obowiązujących w firmie.

 

Wizja

Narzędzia i systemy TYROLIT tworzą podstawę technologicznego rozwoju ludzkości.

Misja

Połączenie siły rodziny i potencjału pracowników jest kluczowym czynnikiem sukcesu, który w oparciu o tradycję, innowacyjność oraz perspektywiczne myślenie i działanie gwarantuje rentowność naszego przedsiębiorstwa. Jako producenci koncentrujemy się na jakości. W celu zapewnienia wysokiego poziomu jakości i właściwego zarządzania nią firma TYROLIT stworzyła zintegrowany system zarządzania (IMS).

Zasady

Wysokie standardy, do zachowania których zobowiązało się nasze przedsiębiorstwo, znajduje odzwierciedlenie na każdym etapie naszego działania, od wyboru surowców po gotowy produkt. Klienci i partnerzy TYROLIT na całym świecie mogą liczyć na wysoką jakość produktów i doskonałą obsługę.

 

Pokaż więcej

Przegląd informacji na temat Grupy TYROLIT

Od czasu założenia w 1919 roku w firmie TYROLIT wiele się zmieniło. Z biegiem lat do przedsiębiorstwa dołączano liczne międzynarodowe firmy. Jako niezależny koncern TYROLIT jest dzisiaj jednym z wiodących na świecie producentów narzędzi do szlifowania, cięcia, piłowania, wiercenia i obciągania, jak również systemów narzędzi i urządzeń dla przemysłu budowlanego.

 

Przedsiębiorstwa Grupy TYROLIT:

 

 

Wspólnie oferujemy naszym klientom globalną reprezentację z 26 miejscami produkcji w 11 krajach i na pięciu kontynentach.

TYROLIT dzisiaj

Grupa SWAROVSKI

W skład Grupy Swarovski wchodzą SWAROVSKI Optik, producent optycznych narzędzi precyzyjnych, takich jak teleskopy i lornetki, TYROLIT, wiodący producent narzędzi do szlifowania, piłowania, wiercenia i cięcia oraz dostawca urządzeń, i Swarovski Crystal Business, jednostka biznesowa z dziedziny kryształów.

 

Swarovski Crystal Business

 

Swarovski projektuje, produkuje i sprzedaje na całym świecie biżuterię, wysokiej jakości kryształ, kamienie szlachetne i syntetyczne kamienie ozdobne, jak również gotowe produkty, takie jak różnorodne akcesoria i rozwiązania oświetleniowe. Założona w 1895 roku w austriackim Wattens mała szlifiernia kryształu

stała się globalnym przedsiębiorstwem, które oferuje ekskluzywne produkty klientom na całym świecie. Ze swoją bogatą historią i kulturą kreatywności Swarovski jest aktywny w różnych branżach i dąży do rozwoju i utrzymania pozycji lidera w zakresie projektowania, kreatywności oraz innowacji technologicznych.